Susret ministranata rajnsko-majnskog područja

Susret ministranata rajnsko-majnskog područja, u organizaciji HKŽ Frankfurt, održan je 16. rujna 2017. u Frankfurtu. Na ovom su susretu sudjelovali i ministranti naše župe, koji su u kvizu “Ministrantska služba” osvojili prvo mjesto s osvojenih 103 boda. U nogometu i graničaru osvojili su drugo mjesto.

Susret ministranata započeo je euharistijskim slavljem u crkvi Deutschorden, u Frankfurtu, koje je predvodio dušobrižnik iz župe Frankfurt, fra Ivan Čikara, u koncelebraciji s našim župnikom fra Marinkom kao i župnikom iz Offenbacha, fra Tomislavom Dukićem i župnikom iz Rüsselsheima, fra Ivanom Križanovićem.

Nakon slavlja svete mise druženje se nastavilo kvizom “Ministrantska služba” u pisanom i usmenom obliku. Ekipa naših ministranata u ovom je natjecanju osvojila prvo mjesto sa 103 boda. Na drugom mjestu su bili ministranti iz župe Offenbach s 83 bodova, a na trećem župa Frankfurt s 81 bodova. Rüsselsheim je dobio  četvrto mjesto sa 76 bodova, a Wiesbaden peto mjesto sa 67 bodova. Nakon ručka uslijedio je sportski dio u Sporthalle Süd-Sachsenhausen. U tome dijelu ministranti iz Frankfurta, Kelkheima, Offenbacha, Wiesbadena i Rüsselsheima borili su se za pobjedu u raznim disciplinama (nogomet, graničar, košarka).

U nogometu na prvome mjestu bila je ekipa iz Wiesbadena, a na drugom naši ministranti iz Kelkheima, koji su u prvoj igri protiv Frankfurta pobijedili sa 1:0, ali na kraju ipak doživjeli poraz protiv Wiesbadena. Na trećem mjestu bila je župa Offenbach. Kod graničara su ministranti iz Offenbacha ovoga puta osvojili prvo mjesto, dok je naša ekipa bila na drugom mjestu. Na trećem mjestu bila je župa Frankfurt. U košarci veselila se ekipa iz Wiesbadena za prvo mjesto, Offenbach za drugo, a Frankfurt za treće. Nakon što su bile odigrane igre u svim disciplinama, bila je završna utrka one djece koja nisu toliko sudjelovala u ostalim igrama. Ovdje je prvo mjesto i medalju osvojio naš ministrant Ivo Buljan.