Biblijska olimpijada: Zlato za našu župu

U subotu, 1.4., u Heusenstammu, održana je Biblijska olimpijada, na kojoj su se natjecali djeca i mladi iz hrvatskih katoličkih misija i zajednica u Njemačkoj. Naša je župa sudjelovala s najvećim brojem grupa (5), te je i ove godine osvojila zlato.

Biblijska olimpijada, koja je održana u Kulturnom i sportskom centru “Martinsee” u Heusenstammu kod Offenbacha, tradicionalno je započela euharistijskim slavljem koje je predslavio fra Frano Milanović – Litre iz misije Stuttgart Bad Cannstatt. Na Olimpijadi su sudjelovale hrvatske katoličke misije i zajednice iz Frankfurta, Main-Taunus/Hochtaunusa, Offenbacha, Mainza, Mittelbadena, Ennepetal-Lüdenscheida, Göppingen-Geislingena, Hagena, Sindelfingen, Ludwigshafen, Stuttgart Bad Canstatta, Augsburga i Freisinga. Sve su ekipe (21) sudjelovale u pismenom dijelu natjecanja, u kojemu su članovi odgovarali na deset različita pitanja. Na kraju su ekipe, s najviše osvojenih bodova, išli u drugi krug, odnosno usmeni dio natjecanja.

Prvo mjesto s najviše osvojenih bodova osvojila je ekipa naše župe, koja je dobila zlatne medalje i 500 eura. Drugo mjesto, srebrne medalje i 350 eura osvojila je ekipa iz Hrvatske katoličke župe Mainz, dok su na trećem mjestu brončane medalje i 200 eura osvojili mladi iz Offenbacha.